Záměr

19. dubna 2017 v 23:28 | YY |  Diary
Hádejte co!
Ano- Je tu další deníčkový článek. Co bych snad mohla říct- O co bych se mohla podělit ze svého pohledu. Jak bych se měla vyjádřit, aby jste vnímali jako já. Pochopili a soucítili. Co bych mohla podat, tak aby jste mohli alespoň maličko vnímat situaci jako já. Jak bych mohla cokoli říct, abych se přikrášlila k lepšímu- Jak bych mohla pracovat se správnými slovíčky, abych vás navedla k tomu, jak chci, aby jste nad tím přemýšleli.

Ano. Hraju si s vámi. A není tohle každé slovo. Každá věta, kterou člověk vypustí? Každou větou se snaží, aby vyvolal reakci, kterou chce a nebo snad jen čeká a natuší, jakou reakci to vyvolá.

Patřím do té první skupiny, většinou. Protože často říkám a dělám věci s dopředu vyhraněným cílem a tak-Co bych chtěla říct-? Jak bych chtěla, aby jste nade mnou přemýšleli? Kam bych chtěla, aby se vaše mysl ubírala- A víte co? Nejlepší bude, když budete myslet právě nad těmi slovy. Nechám vás právě si uvědomit, jak opatrně volíme slova, protože chceme, aby něco bylo pochopeno trochu jinak- Ano jako když politik vypouští exkrementy, ale všichni kývají. Občas dochází k nedopatřením, že ve zlých rukách uvědomění síly slova tropí nepatřičnosti.

Nechám vás přemýšlet nad tím, že cokoli co člověk řekne, říká s cílem, i když si ho neuvědomuje. Manipulace je v každém z nás. A není to nutně špatné. Jen pokud jsou manipulátorovy ruce zlé. A zlo často budí emoce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama