Nenechte mě se rozesmát...

5. června 2017 v 20:09 | YY |  YY
Tak tohle téma týdne mě skutečně rozesmálo. Protože tímhle se zabývám docela často. A mám na to už svůj názor, který se zdá být osvědčeným. V mém životě. Možná se mýlím, ale kdo ne. "Co když je to správně?"

"Co když je to správně?"

Pojem "správně" je asi stejně tak relevantní jako "čas". Je to jen slovo, který si lidi vymysleli pro lepší komunikaci, pro snahu porozumět věcem, ale planetě jako takové, co plateně- VESMÍRU, je naprosto šumák, co my, co to odpodorný mraveniště lidí si určuje za "správně" nebo ne.

Co je teda správně, když přesně to, co jím bude a je bráno je dáno jen lidmi, obdobím a prostředím, kde žijí- Tak jak vlastně člověk o čemkoli může říct, že je teda nespávně, když si uvědomuje možnost zítřeka, když si uvědomuje, co přinesl včerejšek?

Podle mě "správně" neexistuje. Stejně jako špatně. Není špatných ani správných rozhodnutí. Prostě jsou jen rozhodnutí, která nás někam vedou. Kam, už je otázkou.

A můžou se tu objevit vychytralíci typu jako "Takže fetovat, zabíjet a prodávat své tělo není špatně?" Ve své podstatě- V historii, bylo to vždycky bráno jako špatně? A myslíte, že bude?

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 patethicteen patethicteen | Web | 5. června 2017 v 20:47 | Reagovat

Špatný a dobrý věci jsou otázkou morální odpovědnosti, která vzniká v nás samotných a která je nám také už od mala vtloukána do hlavy společností. Takže ano, existuje to, ale máš pravdu v tom, že je to všechno ve větším měřítku absolutně nepodstatný :D

2 D D | Web | 5. června 2017 v 20:52 | Reagovat

Zabíjení lidí zakazuje zákon, takže tam dotyčný s dobrými následky počítat nemůže. Ale třeba na prodávání těla nechápu, co by mělo být špatného. Pokud se někdo prodává dobrovolně sám a nenutí k tomu své děti nebo přítelkyni, je to jen jeho věc. U fetu je ten problém, že kdy se lidé stanou závislými, začnou krást, aby měli na další dávku a většinou to nejvíc odnesou jejich nejbližší.
Osobně zastávám názor žít a nechat žít, takže pokud mi někdo svým chováním neubližuje a neškodí, nemám s ním problém i kdyby třeba běhal nahatý  po ulici. A v životě stejně člověk většinou volí jen mezi menším zlem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama