INSTAGRAM

mimochodem... nenávidím fialovou, proto je to tu fialové...
Image result for goth png gif

Listopad 2018

Velká novina. YY se stěhuje na jiný blog

10. listopadu 2018 v 0:40 | YY
Drazí čtenáři,

čas od času se zastavíte a uvědomíte si, že jste už jinde. Že doba už je jiná a že některé věci, do vašeho života už nadále nepatří a já začínám mít tenhle pocit s tímhle blogem, mám pocit, že to byl uplakanej blog puberťácký holky, která možná ještě někde uvnitř mě je, ale dneska mám chuť psát trochu jiné články.

Takže! Jako jsem měla dřív jiný blog, a měla jsem ho tři roky a tenhle ten skoro pět, což oba blogy dohromady byly jen snůškou uplakaných a nebo expresivně emotivních článků, kde jsem se snažila vstřebat mnou vnímanou realitu. Taky jsem tam tedy, nutno říci, tvořila. Na oba. Na tenhle blog i na blog dřívější. Vlastně jsem blogovat začala ještě dříve než v lednu roku 2011, kdy vlastně vzniknul blog minulý. Ale to nepočítejme.

A TADY HO MÁTE:
http://zapredpokladu.blogspot.com/ , chci sem psát primárně myšlení a tvorbu. Možná občas budu uplakaná a budu se snažit přežít realitu, ale myslím, že i když to většinou dnes šifruju, pořád ne dostatečně, takže s tím přestanu. Přestanu všechno, sdílet.

Budu sdílet je skutečně destilovanou a filtrovanou myšlenku, která snad bude mít smysl.

Nicméně, hrozně chci poděkovat každému jednomu z Vás, kdo tento blog navštívil a i když jsem se prostřednictvím něj stala i terčem šikany, blog to i tak přežil, dokonce i já a moc děkuji všem za supp artu, co jsem sem dávala a odezvy na povídky, děkuji moc a nemůžu říct, že by mi blog za svých 5let nikdy nepomohl. Naopak. Jsem skoro až dojatá. :D Takže všem moc děkuji, že jste tu byli.♥

Krásné dny.
YY
/jo a taky mě irituje název tohodle blogu, jakobych musela být weeb navždy, což už dobrých pár let nejsem, přesně 4roky/

Změna je život, proč to lidé začali používat i při pouhé změně účesu?

10. listopadu 2018 v 0:02 | YY |  YY
Drazí čtenáři,

jelikož se domnímám, že mému blogu by prospěly i nějaké komentáře, ale na druhou stranu nemám potřebu psát komentáře na blogy, které mě nezajímají, jen kvůli tomu, abych měla zpětnou vazbu a nebo snad se dostala mezi nějakou komunitu blogů a nebo se dále dají komentáře a zájem o blog vynutit agresivními a radikálními názory na skutečnost, jsem se rozhodla, že udělám raději článek na téma týdne.

Změna je život, jak trapné a otřelé, nezdá se Vám? Mě ano. Nicméně... vlastně změna znamená život v mnoha situacích. Představme si pár z nich.

Mění se klima, živočichové procházejí evolucí a kdo se nezmění, zahyne. Nějak ve zkratce se pokusím shrnout, jak si špatně vykládáme Darvinovu evoluci.

"Evoluce je vlastně adaptace jedinců na podmínky okolí." blbost. Vlastně v základu nejde o adaptací vůči okolí. přesný a krásný podklad máme zde "Survival of the fittest" is a phrase that originated from Darwinian evolutionary theory [Wikipedia], nic jako adaptace tu nezaznívá a proč? Protože jednoduše se nejedná o to, že se jedinec přizpůsobí svému okolí, nýbrž mu stačí aby třeba jedna antilopa měla delší nožičky než její sourozenci a už tehdy má větš pravděpodobnost na rozmnožování. Vlastně se jedná o přežití těch nezdatnějších.

A to je prosím jeden případ, kdy změny, odchylky od dosavadního čehosi znamenají přežití. A možná jsem příliš naivní a plná naděje v to, že tahle fráze neznamenala vždy rozchod muže s ženou, která si následně udělá nový účes, rozhodí ruce s touto větou na rtech. Dřív nebyl život jen jaká si míra spokojenosti člověka, který dnes vnímá své bytí na základě toho, jak je kvalitní. Možná si dost nevážíme bytí dokud nebojujeme o ono samo. Nicméně... co jsem chtěla říct. Jednoduše to, že dnes se chytré věci používají mezi jednodušími lidmi a pak nabývají smutných významů.

Kdybych to měla připodobnit, představte si, že někdo vyrobí nádhernou nádobu, dejme tomu třeba keramickou, po začátku 18. století, takže nechutně drahou a cennou, pomaluje ji a stráví na ní nespočet hodin a pak ji tedy prodá, na nějaký dvůr a dlouho se bude používat jen při honosných večeřích a na bálech. A pak... jednoho dne už porcelán ztratí na lesku a tahle váza skončí u postele jako nočník nějakého z lordů.

A takle je to i s dalšími úžasnými a chytrými větami, třeba Sókratova, vím, že nic nevím, nechci se tím moc zabývat, takže pokud máte dojem, že si nejste jisti, jak přesně to myslel, mohu tomu zaměřit jiný článek :), nebo ani to nemusí být věty, třeba takový Yin Yang, i ten byl znásilněn a prodán do otroctví ve jménu vývoje člověka.

Takže ZMĚNA JE ŽIVOT, možná znamená, změny jsou větší spokojenost v životě, nebo alespoň snaha o vyběhnutí ze stereotypů, původně snad možná skutečně, jak se i já domnívám, přežití v proudu času, který sebou mění i věci okolo a kdo se nezmění s nimi, tak zemře a tehdy to skutečně je to přežití. Hlavní otázkou ale je.. co znamená život, když možná kazíme ty původní významy, ty původní skvosty?/trocha genealogie :D, tohle může znít Nietzche-ánsky, "vraťme se k základu a opěvujme člověka, zvíře a vše, čím byl než se sám před sebou začal stydět." [Velmi stroze a nepřesně řečeno. :) ]/

Nicméně, co by mě od Vás skutečně zajímalo, jak Vy se stavíte k vývoji a tomu, jak se dnes používají různé termíny a věty, které kdysi měly jiné významy, postřeháváte to vůbec?

Přeji krásný den a snad jsem Vás moc neobtěžovala něčím, tak nudným.
YY

Open minded aneb co se za rok na fildě naučíte nenávidět

6. listopadu 2018 v 21:44 | YY |  Diary
Drazí čtenáři,

možná se může tento člověk zdát jako hate, není. Prostě a jednoduše máme jen různí lidé různé pojetí o tom, co které termíny znamenají zvláště, když studujete filosofii a vyjadřování se a správná formulace tezí je setsakra důležitá, takže to není hate, jen chci poukázat, čemu byste se asi měli raději vyhnout, abyste nevypadali omezenecky nebo nepoučeně v rozhovoru s filosofem. Může se to zdát jako tahání za slovíčka, zprvu, ale čím blíže budete k filosofii tím více si budete uvědomovat, jak je přesné vyjadřování se důležité. Není leč důlěžité, když někdo řekne, věc se má tak a ne mě se zdá, že to bude takhle. A o tom mluvím.

Nedávno jsem si psala s kamarádem, který se mi zdál ještě před mým prvákem na výšce jako hrozně chytrý člověk, který má rozhled a široký záběr o tom, jak se asi skutečnost a život má. A dneska už jsem na něj hleděla tak trochu, až nepříjemně pro mě, jako na pouhého člověka, co se snaží vyrovnat se s vlastní tíhou. Než jako povzneseného člověka, co dokáže nějak objetivně posuzovat nebo snad dokonce nahlížet do hloubky či jádra věci. Což mě mrzelo, ale velmi rychle jsem se v konverzaci zorientovala a to tak, že tohodle člověka, přesvědčeného o svém klamu nepoučím. Takže jen následovala smršť věcí, jakože jde vypustit zlost, jak je pak svět krásnej a veselej, taky jak je hrozně jednoduchý udělat člověku statistiku z údaje, kteý není dohledatelný a jestli počítám se 100% správností statistiky, tak jsem mimo.

A mě se náhle udělalo tak nevolno. Bylo mi tak neskutečně líto, jak ploše se mi ten člověk začal jevit. Věřím, že je to hrozně úžasný člověk, nic z něj nedělá hloupého nebo tak. To vůbec netvrdím. Jen mě zamrzel ten fakt, že on sám o sobě tvrdí, že má otevřenou mysl a přitom většinu věcí nahlíží tak jak na povrh vypadají, opijí se v domněnkách bez toho, aby cokoli zpochybnil a zkoušel se dostat přes onu vrchní vrstvu, která mu zatím jen stačí. Jakožto obyčejnému člověku, který nepotřebuje víc. Ale.. nikdo neříká ať chce víc. Jen ať o sobě netvrdí, jak hrozně je to filosoficky zaměřený člověk.

A takovéhle trapné situace mě skutečně mrzí. Mohlo by se to k čínské kultuře připodobnit ke ztrátě tváře a to ne jen jemu, ale i mě. Prostě tenhle člověk zapříčinil to, že jsme oba v té konverzaci ztratili tvář. A to je nanejvíš smutné.

Nicméně... když budete u filosofa mlčet a on do Vás bude hustit nějaké moudrosti, nebude si myslet, že jste hloupí a nemáte na to co říct, ale zas na stranu druhou, pokud máte nějaký nápad, nebojte se mluvit, jen si kontrolujte, "myslím si", "domnívám se"... protože když tohle neřeknete, může se zdát, že názor objektivizujete... že ho považujete za absolutní a naprosto pravdivý. A toho je na našem světě sakra málo.

Snad jsem Vám dala něco do života a neunudila Vás k smrti nad tím, co jsem prostě musela vypustit.
Užijte si krásné dny.

YY