INSTAGRAM

mimochodem... nenávidím fialovou, proto je to tu fialové...
Image result for goth png gif

Open minded aneb co se za rok na fildě naučíte nenávidět

6. listopadu 2018 v 21:44 | YY |  Diary
Drazí čtenáři,

možná se může tento člověk zdát jako hate, není. Prostě a jednoduše máme jen různí lidé různé pojetí o tom, co které termíny znamenají zvláště, když studujete filosofii a vyjadřování se a správná formulace tezí je setsakra důležitá, takže to není hate, jen chci poukázat, čemu byste se asi měli raději vyhnout, abyste nevypadali omezenecky nebo nepoučeně v rozhovoru s filosofem. Může se to zdát jako tahání za slovíčka, zprvu, ale čím blíže budete k filosofii tím více si budete uvědomovat, jak je přesné vyjadřování se důležité. Není leč důlěžité, když někdo řekne, věc se má tak a ne mě se zdá, že to bude takhle. A o tom mluvím.

Nedávno jsem si psala s kamarádem, který se mi zdál ještě před mým prvákem na výšce jako hrozně chytrý člověk, který má rozhled a široký záběr o tom, jak se asi skutečnost a život má. A dneska už jsem na něj hleděla tak trochu, až nepříjemně pro mě, jako na pouhého člověka, co se snaží vyrovnat se s vlastní tíhou. Než jako povzneseného člověka, co dokáže nějak objetivně posuzovat nebo snad dokonce nahlížet do hloubky či jádra věci. Což mě mrzelo, ale velmi rychle jsem se v konverzaci zorientovala a to tak, že tohodle člověka, přesvědčeného o svém klamu nepoučím. Takže jen následovala smršť věcí, jakože jde vypustit zlost, jak je pak svět krásnej a veselej, taky jak je hrozně jednoduchý udělat člověku statistiku z údaje, kteý není dohledatelný a jestli počítám se 100% správností statistiky, tak jsem mimo.

A mě se náhle udělalo tak nevolno. Bylo mi tak neskutečně líto, jak ploše se mi ten člověk začal jevit. Věřím, že je to hrozně úžasný člověk, nic z něj nedělá hloupého nebo tak. To vůbec netvrdím. Jen mě zamrzel ten fakt, že on sám o sobě tvrdí, že má otevřenou mysl a přitom většinu věcí nahlíží tak jak na povrh vypadají, opijí se v domněnkách bez toho, aby cokoli zpochybnil a zkoušel se dostat přes onu vrchní vrstvu, která mu zatím jen stačí. Jakožto obyčejnému člověku, který nepotřebuje víc. Ale.. nikdo neříká ať chce víc. Jen ať o sobě netvrdí, jak hrozně je to filosoficky zaměřený člověk.

A takovéhle trapné situace mě skutečně mrzí. Mohlo by se to k čínské kultuře připodobnit ke ztrátě tváře a to ne jen jemu, ale i mě. Prostě tenhle člověk zapříčinil to, že jsme oba v té konverzaci ztratili tvář. A to je nanejvíš smutné.

Nicméně... když budete u filosofa mlčet a on do Vás bude hustit nějaké moudrosti, nebude si myslet, že jste hloupí a nemáte na to co říct, ale zas na stranu druhou, pokud máte nějaký nápad, nebojte se mluvit, jen si kontrolujte, "myslím si", "domnívám se"... protože když tohle neřeknete, může se zdát, že názor objektivizujete... že ho považujete za absolutní a naprosto pravdivý. A toho je na našem světě sakra málo.

Snad jsem Vám dala něco do života a neunudila Vás k smrti nad tím, co jsem prostě musela vypustit.
Užijte si krásné dny.

YY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama