INSTAGRAM

mimochodem... nenávidím fialovou, proto je to tu fialové...
Image result for goth png gif

Změna je život, proč to lidé začali používat i při pouhé změně účesu?

10. listopadu 2018 v 0:02 | YY |  YY
Drazí čtenáři,

jelikož se domnímám, že mému blogu by prospěly i nějaké komentáře, ale na druhou stranu nemám potřebu psát komentáře na blogy, které mě nezajímají, jen kvůli tomu, abych měla zpětnou vazbu a nebo snad se dostala mezi nějakou komunitu blogů a nebo se dále dají komentáře a zájem o blog vynutit agresivními a radikálními názory na skutečnost, jsem se rozhodla, že udělám raději článek na téma týdne.

Změna je život, jak trapné a otřelé, nezdá se Vám? Mě ano. Nicméně... vlastně změna znamená život v mnoha situacích. Představme si pár z nich.

Mění se klima, živočichové procházejí evolucí a kdo se nezmění, zahyne. Nějak ve zkratce se pokusím shrnout, jak si špatně vykládáme Darvinovu evoluci.

"Evoluce je vlastně adaptace jedinců na podmínky okolí." blbost. Vlastně v základu nejde o adaptací vůči okolí. přesný a krásný podklad máme zde "Survival of the fittest" is a phrase that originated from Darwinian evolutionary theory [Wikipedia], nic jako adaptace tu nezaznívá a proč? Protože jednoduše se nejedná o to, že se jedinec přizpůsobí svému okolí, nýbrž mu stačí aby třeba jedna antilopa měla delší nožičky než její sourozenci a už tehdy má větš pravděpodobnost na rozmnožování. Vlastně se jedná o přežití těch nezdatnějších.

A to je prosím jeden případ, kdy změny, odchylky od dosavadního čehosi znamenají přežití. A možná jsem příliš naivní a plná naděje v to, že tahle fráze neznamenala vždy rozchod muže s ženou, která si následně udělá nový účes, rozhodí ruce s touto větou na rtech. Dřív nebyl život jen jaká si míra spokojenosti člověka, který dnes vnímá své bytí na základě toho, jak je kvalitní. Možná si dost nevážíme bytí dokud nebojujeme o ono samo. Nicméně... co jsem chtěla říct. Jednoduše to, že dnes se chytré věci používají mezi jednodušími lidmi a pak nabývají smutných významů.

Kdybych to měla připodobnit, představte si, že někdo vyrobí nádhernou nádobu, dejme tomu třeba keramickou, po začátku 18. století, takže nechutně drahou a cennou, pomaluje ji a stráví na ní nespočet hodin a pak ji tedy prodá, na nějaký dvůr a dlouho se bude používat jen při honosných večeřích a na bálech. A pak... jednoho dne už porcelán ztratí na lesku a tahle váza skončí u postele jako nočník nějakého z lordů.

A takle je to i s dalšími úžasnými a chytrými větami, třeba Sókratova, vím, že nic nevím, nechci se tím moc zabývat, takže pokud máte dojem, že si nejste jisti, jak přesně to myslel, mohu tomu zaměřit jiný článek :), nebo ani to nemusí být věty, třeba takový Yin Yang, i ten byl znásilněn a prodán do otroctví ve jménu vývoje člověka.

Takže ZMĚNA JE ŽIVOT, možná znamená, změny jsou větší spokojenost v životě, nebo alespoň snaha o vyběhnutí ze stereotypů, původně snad možná skutečně, jak se i já domnívám, přežití v proudu času, který sebou mění i věci okolo a kdo se nezmění s nimi, tak zemře a tehdy to skutečně je to přežití. Hlavní otázkou ale je.. co znamená život, když možná kazíme ty původní významy, ty původní skvosty?/trocha genealogie :D, tohle může znít Nietzche-ánsky, "vraťme se k základu a opěvujme člověka, zvíře a vše, čím byl než se sám před sebou začal stydět." [Velmi stroze a nepřesně řečeno. :) ]/

Nicméně, co by mě od Vás skutečně zajímalo, jak Vy se stavíte k vývoji a tomu, jak se dnes používají různé termíny a věty, které kdysi měly jiné významy, postřeháváte to vůbec?

Přeji krásný den a snad jsem Vás moc neobtěžovala něčím, tak nudným.
YY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama